jurga_akis_logo


Jurgos Ivanauskaitės premija

2015 m. vasario 22 d.
Vilniaus knygų mugėje įteikta 7-oji  Jurgos Ivanauskaitės premija "Už laisvą, atvirą ir drąsią kūrybinę raišką". Laureate tapo rašytoja Giedrė Kazlauskaitė.
Premija jai paskirta už eilėraščių rinkinį "Meninos" (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2014).
meninos

Žiūrėti...

2014 m. vasario 23 d.

R. Kišūnaitės nuotraukos.

Vilniaus knygų mugėje įteikta Jurgos Ivanauskaitės premija "Už laisvą, atvirą ir drąsią kūrybinę raišką". Laureate tapo rašytoja Agnė Žagrakalytė. Premija paskirta už romaną „Eigulio duktė: byla F 117“, (Tyto alba, 2014).

Žiūrėti...

2013 m. vasario 24 d.
Poetui Gintarui Bleizgiui už eilėraščių knygą „Sodas“ (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2012) paskirta penktoji Jurgos Ivanauskaitės premija įteikta vasario 24 d. Tarptautinėje Vilniaus knygų mugėje.
R. Kišūnaitės nuotrauka.

Šių metų premija paskirta už kūrybinės sąmonės atvirumą ir intensyvumą, už poetinę drąsą ir galią kurti metafizinę tikrovę, už poetinio žodžio įtaigą, kai žodis yra daugiau nei žodis, bet išsiplėšęs išsprogęs grynuolis. S. Daugirdaitė.
Jurgos Ivanauskaitės vardo premija už geriausią lietuvių literatūros kūrinį, atitinkantį formuluotę „Už laisvą, atvirą ir drąsią kūrybinę raišką”.
Premija įsteigta 2008 m. lapkritį. Steigėjai – J. Ivanauskaitės kūrybos paveldo centras ir leidykla
Tyto alba”. Nuo 2014 m. premiją skiria Lietuvos rašytojų sąjunga ir leidykla „Tyto alba.
J. Ivanauskaitės premija skiriama ne vyresniam kaip 45 metų amžiaus autoriui už geriausią lietuvių literatūros kūrinį, išleistą per dvejus praėjusius kalendorinius metus. Tam pačiam autoriui Premija antrą kartą neskiriama.

2012 m. vasario 26 d.

cerniauskaite

Nuotraukos autorius Šarūnas Mažeika/BFL
© Baltijos fotografijos linija

Ketvirtoji Jurgos Ivanauskaitės premija "Už laisvą, atvirą ir drąsią kūrybinę raišką" paskirta Laurai Sintijai Černiauskaitei už romaną "Medaus mėnuo" (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2011). Apdovanojimas įteiktas Vilniaus knygų mugėje 2012 m. vasario 26 d.

Plačiau...